SKI AREÁL KOZÍ PLÁŇ
mimo provoz
Zobrazit na:

Francouzská střediska vedou

Zima přichází mílovými kroky. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Kam ale v zimě vyrazit? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavili se nové lanovky a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Kam ale jet, když do ČR nechci? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Levnější ubytování je ve Francii. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 3.7.

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C
Úterý
5.7.2022

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C