SKI AREÁL KOZÍ PLÁŇ
mimo provoz
Zobrazit na:

Příprava na hory

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. A co hůř, vy budete před svojí drahou polovičkou za blbce. Chcete se těmto problémům vyvarovat? Obětujte 2 minuty a přečtěte si následující odstavce.

Co nesmíte podcenit je příprava vašeho automobilu. Těžko uvěřit, ale na letních gumách jezdí stále spousta lidí. To je v obzvlášť horských oblastech přímo hazard. Neštěstí je pak dílem okamžiku. Jednoduchá rada, pokud chcete na tomto šetřit, zůstaňte doma! V příkopě jistě skončit nechcete. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. V horských oblastech je navíc bezpodmínečně nutné mít sněhové řetězy. Mít je nemusíte pouze v případě, že hodláte cestovat sněžnou rolbou nebo máte aspoň auto s náhonem na všechna kola.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Pokud však něco selže, budete místo lyžování oběhávat servisy. Každý ví, že se má teple obléci. Lidé se zvládnou perfektně vymódit, mají kvalitní termoprádlo a hezkou zimní bundu, náhradní přezky na prkno už však má málokdo. To samé se dá říct i o seštelování vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Stojí maximálně 300 Kč, ale ušetří Vám pracné shánění ve ski areálech. Pokud si budete myslet, že jej v nejhorším případě koupíte ve ski servisu, asi vás zklamu. Obvykle jej nemají! Lyžařské vázání sice nemusíte mít náhradní, ale jeho správné seřízení je nezbytnost. Málokterý servis však dokáže nastavit vázání doopravdy správně. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 3.7.

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C
Úterý
5.7.2022

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C